burs başvurusu
25 Mayıs 2020 Yazarı bursbasvurusu 0

Burs Nedir?

Burs Nedir öğrenciler için karşılıksız olarak eğitimlerine devam etmeleri için verilen paradır. Bazen başarı bursu bazen de ihtiyaç maddi destek bursu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşağıda Yurt dışı için bazı bilgileri bulacaksınız.

TDK Burs Nedir?

bir kimsenin öğrenimini yapması ya da bilgi ve görgüsünü artırması, araştırmalarda bulunması vb. için, devlet ya da özel bir kuruluşça, belli bir süre ödenen aylık.

Wikipedia Burs Nedir?

Burs, resmî ya da özel kurum ve kuruluşlar tarafından ihtiyaç sahiplerine karşılıksız olarak verilen maddi yardım ve destektir.

Burslar özellikle öğrencilere verilir. Ayrıca ihtiyaç sahibi kişilere de verilmektedir. Hiçbir resmî ve özel kurum ve kuruluşun burs verme zorunluluğu yoktur. Bununla birlikte gerçek ya da tüzel kişilerin isteğine bağlı olarak verilir.

burs nedir

burs nedir

Ne zaman burs için başvurmalısınız? Burs Nedir ?

Çoğu öğrenci ne zaman burs başvurusunda bulunmaları gerektiğini bilmek ister. Kısa cevap: ŞİMDİ SAĞ! Öğrenciler 13 yaşında Fastweb’e kaydolabilir ve kolej başvuru sürecine başlamadan önce okul yılları için ödeme yapmak için burs biriktirmeye başlayabilirler. İşte ana götürmek: başvurmaya ne kadar erken başlarsanız, o kadar çok burs alınıyor ve kazanmak için zamanınız oluyor.

Aşağıdaki burslardan birine veya daha fazlasına başvurabilirsiniz! Unutmayın, ne kadar çok başvurursanız, burs kazanma olasılığınız o kadar iyi olur.

Burs aramanızı daha iyi organize etmenize yardımcı olmak için, aşağıdaki bursların son tarihe göre listelendiğini ve en erken son tarih sayfanın en üstünde göründüğünü lütfen unutmayın. Değişen son tarihler listenin altında görünecektir. Son teslim tarihleri ​​geçtikçe, fırsatlar mümkün olduğunca sık yenilenecektir.

Bugün için başvurabileceğiniz ondan fazla bursu inceleyin:

1.000 $ Bursu – Burs Nedir

Son başvuru tarihi: 5/29/20
Mevcut: Üniversite Yüksek Lisans Öğrencileri ile Lise Birinci Sınıf Programı, Yıl 5
Ödül Tutarı: 1.000 $

‘Hak ediyorsun!’ no-essay ScholarshipOwl’den burs 1.000 $ ödüllendirilir ve kaydolması sadece bir dakika sürer. Daha fazla çaba sarf etmeden yüzlerce bursa otomatik olarak başvurabilirsiniz. Her seferinde bir başvuru formunu tekrar tekrar doldurmak zorunda kalmadan burslara başvurun. Yüzlerce kişiye aynı anda başvurabildiğinizde neden bir burs başvurusunda bulunmalı?

Bunun da ötesinde, bir burs yenilendiğinde otomatik olarak yeniden başvuruda bulunun. ScholarshipOwl, gerçek kayıt işlemini sizin için otomatikleştirerek size yardımcı olan tek burs hizmetidir. Ayrıca, uygulamalarınızda, denemelerinizde size yardımcı olması için bir hesap yöneticisinden yardım alabilir ve sizin için uyarlanmış daha fazla burs bulabilirsiniz. Beklemeyin, hemen kaydolun ve bugün burs başvurularının geleceğinin bir parçası olun!

The $2,000 Minecraft Scholarship is open to high school and college students. You must be a U.S. citizen, have a minimum GPA of 3.0 and submit an essay of at least 500 words that details your opinion on how Minecraft can be a positive influence on education and career development in order to be considered for this award.

Learn more about the $2,000 Minecraft Scholarship.

AES Engineers Scholarship Burs Nedir

Deadline: 10/05/20
Available to: High School Seniors through College Seniors
Award Amount: $500

The AES Engineers Scholarship is available to high school seniors and all students attending a post secondary educational facility. You must submit a required essay of between 500 and 1,000 words in answer to the following question: “When you look back on your life in 30 years, what would it take for you to consider your life successful?

What relationships or accomplishments will be important on this journey?” You need not be majoring in engineering to qualify for this award. Selection is based on character, as determined by an evaluation of the essays that are submitted.

Learn more about the AES Engineers Scholarship.

Look Twice, Save a Life Scholarship Burs Nedir

Deadline: 12/01/20
Available to: High School Seniors through College Graduate Students, Year 5
Award Amount: $1,000

The Look Twice, Save A Life Scholarship is available to students currently attending or planning to attend an accredited college or university. You must create a form of social awareness that inspires other students to focus on Looking Twice for Motorcycle Safety to qualify for this award. This can be a video, artwork, essay or anything that would engage other students to focus on safe driving. Student must have a valid driver’s license.

Learn more about the Look Twice, Save a Life Scholarship.

Rubincam Youth Award Burs Nedir

Deadline: 12/15/20
Available to: Ages 13-18
Award Amount: 2 Awards from $250 – $500

The Rubincam Youth Award is available to students in grades seven to 12 or between the ages of 13 and 18. To be considered, you must submit a single-line genealogy in a biographical format for five generations. Submissions should demonstrate understanding of various original and derivative source records. It should apply critical analysis and intellectual skills in compiling the family genealogy. Events should be placed in historical and genealogical context.

Learn more about the Rubincam Youth Award.

Gold Medal Portfolio Award Burs Nedir

Deadline: Varies
Available to: High School Seniors through College Freshmen
Award Amount: 16 awards of $10,000

The Gold Medal Portfolio Award is open to graduating high school seniors. You must submit a portfolio of eight distinct art or written works that exemplify originality, technical skill and personal voice in order to be considered for this award. Art portfolios must communicate a single cohesive idea or visual investigation and written portfolios must demonstrate versatility and diversity in writing technique and style.

Get details on applying for the Gold Medal Portfolio Award.

American Legion National High School Oratorical Contest Burs Nedir

Deadline: Varies
Available to: High School Freshmen through High School Seniors
Award Amount: Awards from $14,000 – $18,000

The National High School Oratorical Contest is open to junior high and high school students who are under the age of 20 and citizens or lawful permanent residents of the United States. You must prepare an oration on some aspect of the U.S. Constitution, with some emphasis on the duties and obligations of citizens to our government. A complete list of topics are available on the Legion’s Web site.

Each individual state winner certified into and participating in the first round of the national contest receives an additional $1,500 scholarship.

Get details on applying for the American Legion National High School Oratorical Contest.

Scholars Program Burs Nedir

Deadline: Rolling
Available to: Graduate Students, Year 1 through Year 5
Award Amount: 90 Awards of $35,000

The Siebel Scholars Program is open to the most talented students at the world’s leading graduate schools of business, computer science, bioengineering, and energy science.

Learn more about the Siebel Scholars Program.

1.000 $ Hak Ediyorsunuz Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

5.000 $ Öğrenci Kredileri Bursunu Keşfedin – Burs Nedir

Son başvuru tarihi: 5/31/20
Uygun: Lise Son Sınıf Öğrencilerine Lise Son Sınıf Öğrencileri
Ödül Tutarı: 5.000 $

Öğrenciler ve veliler uygun kolejlerde / üniversitelerde 5.000 $ burs kazanma şansına sahip olabilirler. SATIN ALMA, KREDİ VEYA ESSAY GEREKLİ DEĞİL. Ülke çapında ve ABD topraklarında yaşayanlara açıktır. 1/31/21 biter. Nasıl girileceği, oranlar, ödül açıklamaları ve uygunluk gereklilikleri için Resmi Kurallara bakınız.

5.000 $ Öğrenci Kredilerini Keşfedin Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

2.000 $ Niş Deneme Bursu – Burs Nedir

Son Tarih: 5/31/20
Uygun olanlar: Üniversite Yaşlıları aracılığıyla Lise birinci sınıf öğrencileri
Ödül Tutarı: 2.000 $

Meşgul olduğunuzu ve zamanların zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden öğrencilere bir şeyler vermek için mümkün olan en kolay bursu oluşturmaya karar verdik. Öğrenciler bu parayı öğrenim, barınma, yemek planları, kitaplar, bilgisayarlar veya eğitim ile ilgili masrafları karşılamak için kullanabilirler. Burs tüm lise ve üniversite öğrencilerine ve önümüzdeki 12 ay içinde kayıt yapmayı planlayanlara açıktır.

2.000 $ Niche No Essay Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Mayıs 2020 Fastweb Arkadaşını Davet Et Çekilişler Burs Nedir

Son başvuru tarihi: 5/31/20
Kullanılabilirlik: 13 yaşından küçük öğrenciler, minimum
Ödül Tutarı: 500 $

Fastweb Arkadaşınızı Davet Etme Çekilişleri, 50 ABD ve Columbia Bölgesi’nin yasal sakinleri olan ve en az on üç (13) yaşında olan kayıtlı Fastweb üyelerine açıktır. Kişisel yönlendirme bağlantınızı almak için Fastweb hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Promosyon Dönemi boyunca Fastweb’e kişisel tavsiye bağlantınız üzerinden kaydolan her bir kişi için, siz ve tavsiyeniz aylık çizime bir çift olarak girilir.

Mayıs 2020 Fastweb Arkadaşınızı Davet Etme Çekilişleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çünkü Üniversite Pahalı Burslu Burs Nedir

Son tarih: 30/6/20
Mevcut: Üniversite Mezunu Öğrencileri ile Lise Juniorları, Yıl 5
Ödül Tutarı: 500 $

500 $ ‘lık Kolej Pahalı Olduğu’ Bursu, lise, mevcut lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra 12 ay içinde kayıt yapmayı planlayan öğrencilere de açıktır. Kazanan rastgele çizim ile belirlenecek ve daha sonra doğrudan iletişime geçilecek ve Burs Kazananlar sayfasında ilan edilecektir. Kişi başına bir giriş yeterlidir.

Çünkü Üniversite Pahalı Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

2.000 $ Minecraft Bursu – Burs Nedir

Son başvuru tarihi: 7/31/20
Uygun olanlar: Üniversite Yaşlıları aracılığıyla Lise birinci sınıf öğrencileri
Ödül Tutarı: 2.000 $

2.000 $ ‘lık Minecraft Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin. AES Mühendisleri Bursu Son tarih: 10/05/20 Uygun: Lise Son Sınıfları ile Üniversite Son Sınıfları Ödül Tutarı: 500 $ AES Mühendisleri Bursu, lise son sınıf öğrencileri ve orta öğretim sonrası bir eğitime devam eden tüm öğrenciler için geçerlidir. Aşağıdaki soruya cevap olarak 500 ila 1,000 kelime arasında gerekli bir makaleyi sunmalısınız: “30 yıl içinde hayatınıza geri döndüğünüzde, hayatınızı başarılı olarak değerlendirmeniz için ne gerekir?

Hangi ilişkiler veya başarılar önemli olacak? bu yolculukta? ” Bu ödüle hak kazanmak için mühendislik dalında uzmanlaşmanıza gerek yok. Seçim, gönderilen makalelerin değerlendirilmesiyle belirlenen karaktere dayanır. AES Mühendisleri Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin. İki Kere Bak, Hayat Kurtarıcı

Bursu Son tarih: 12/01/20 Uygun: Lise Son Sınıf Öğrencileri aracılığıyla Lise son sınıf öğrencileri, Yıl 5 Ödül Tutarı: 1.000 $ İki kez Bak, Hayat Kurtarıcı Bursu şu anda akredite bir koleje veya üniversiteye devam etmeyi ya da devam etmeyi planlayan öğrenciler için geçerlidir. Bu ödüle hak kazanmak için diğer öğrencilere Motosiklet Güvenliği için İki Kere Bakmaya odaklanmaları için ilham veren bir sosyal farkındalık formu oluşturmalısınız.

Bu, bir video, sanat eseri, deneme veya diğer öğrencileri güvenli sürüşe odaklanmaya teşvik edecek herhangi bir şey olabilir. Öğrenci geçerli bir sürücü belgesine sahip olmalıdır. Look Twice, Save a Life Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin. Rubincam Gençlik Ödülü Son tarih: 15/12/20 Mevcut: 13-18 yaş Ödül Tutarı: 250 – 500 $ ‘dan 2 Ödül Rubincam Gençlik Ödülü, yedi ila 12. Sınıflar arasında veya 13 ve 18 yaşları arasındaki öğrenciler için geçerlidir.

Göz önünde bulundurulması için, beş kuşaktır biyografik biçimde tek satırlı bir şecere sunmalısınız. Sunumlar, çeşitli orijinal ve türev kaynak kayıtlarının anlaşıldığını göstermelidir. Aile soyağacının derlenmesinde eleştirel analiz ve entelektüel becerileri uygulamalıdır. Olaylar tarihsel ve soybilimsel bağlamda yerleştirilmelidir.

2.000 $ ‘lık Minecraft Bursu lise ve üniversite öğrencilerine açıktır. ABD vatandaşı olmanız, en az 3.0 genel not ortalamasına sahip olmanız ve bu ödül için değerlendirilmek üzere Minecraft’ın eğitim ve kariyer gelişimi üzerinde nasıl olumlu bir etki yaratabileceğine dair görüşünüzü açıklayan en az 500 kelimelik bir makale sunmanız gerekir.
Ulusal Lise Oratorical Yarışması, 20 yaşın altındaki ortaokul ve lise öğrencilerine ve Birleşik Devletler’in vatandaşlarına veya yasal daimi sakinlerine açıktır. ABD Anayasası’nın bazı yönlerinde, vatandaşların hükümetimize karşı olan görev ve sorumluluklarına vurgu yaparak bir hiddet hazırlamalısınız. Lejyonun Web sitesinde konuların tam bir listesi bulunmaktadır. Ulusal yarışmanın ilk turuna katılan ve katılan her bir devlet galibi ek 1.500 $ burs alır.

American Legion Ulusal Lisesi Oratorical Yarışması’na başvuru hakkında ayrıntılı bilgi edinin.
Rubincam Gençlik Ödülü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Altın Madalya Portföy Ödülü Burs Nedir

Son tarih: Değişir
Uygun olanlar: Üniversite birinci sınıf öğrencileri aracılığıyla lise son sınıf öğrencileri
Ödül Tutarı: 10.000 dolarlık 16 ödül

Altın Madalya Portföy Ödülü mezun olan lise son sınıf öğrencilerine açıktır. Bu ödüle layık görülmek için özgünlüğü, teknik beceriyi ve kişisel sesi örnekleyen sekiz farklı sanat veya yazılı eserden oluşan bir portföy sunmalısınız. Sanat portföyleri tek bir uyumlu fikir veya görsel araştırma iletmelidir ve yazılı portföyler, yazı tekniği ve stilinde çok yönlülük ve çeşitlilik göstermelidir.

Altın Madalya Portföy Ödülü’ne başvurma hakkında ayrıntılı bilgi edinin.

Amerikan Lejyonu Ulusal Lisesi Oratorical Yarışması Burs Nedir

Son tarih: Değişir
Uygun olanlar: Lise Son sınıf öğrencileri aracılığıyla Lise birinci sınıf öğrencileri
Ödül Tutarı: 14.000 – 18.000 $ arası ödüller

Bursiyer Programı Burs Nedir

Son tarih: Yuvarlanma
Mevcut: Lisansüstü Öğrenciler, 1. Yıl – 5. Yıl
Ödül Tutarı: 35.000 $ ‘lık 90 Ödül

Siebel Bursiyerleri Programı dünyanın önde gelen işletme, bilgisayar bilimleri, biyomühendislik ve enerji bilimleri okullarında en yetenekli öğrencilere açıktır.

Siebel Bursiyerleri Programı hakkında daha fazla bilgi edinin.

1.000 $ Hak Ediyorsunuz Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

5.000 $ Öğrenci Kredileri Bursunu Keşfedin Burs Nedir

Son başvuru tarihi: 5/31/20
Uygun: Lise Son Sınıf Öğrencilerine Lise Son Sınıf Öğrencileri
Ödül Tutarı: 5.000 $

Öğrenciler ve veliler uygun kolejlerde / üniversitelerde 5.000 $ burs kazanma şansına sahip olabilirler. SATIN ALMA, KREDİ VEYA ESSAY GEREKLİ DEĞİL. Ülke çapında ve ABD topraklarında yaşayanlara açıktır. 1/31/21 biter. Nasıl girileceği, oranlar, ödül açıklamaları ve uygunluk gereklilikleri için Resmi Kurallara bakınız.

5.000 $ Öğrenci Kredilerini Keşfedin Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

burs başvurusu

burs başvurusu

2.000 $ Niş Deneme Bursu – Burs Nedir

Son Tarih: 5/31/20
Uygun olanlar: Üniversite Yaşlıları aracılığıyla Lise birinci sınıf öğrencileri
Ödül Tutarı: 2.000 $

Meşgul olduğunuzu ve zamanların zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden öğrencilere bir şeyler vermek için mümkün olan en kolay bursu oluşturmaya karar verdik. Öğrenciler bu parayı öğrenim, barınma, yemek planları, kitaplar, bilgisayarlar veya eğitim ile ilgili masrafları karşılamak için kullanabilirler. Burs tüm lise ve üniversite öğrencilerine ve önümüzdeki 12 ay içinde kayıt yapmayı planlayanlara açıktır.

2.000 $ Niche No Essay Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

burs basvurusu 2021

burs basvurusu 2021

Mayıs 2020 Fastweb Arkadaşını Davet Et Çekilişler Burs Nedir

Son başvuru tarihi: 5/31/20
Kullanılabilirlik: 13 yaşından küçük öğrenciler, minimum
Ödül Tutarı: 500 $

Fastweb Arkadaşınızı Davet Etme Çekilişleri, 50 ABD ve Columbia Bölgesi’nin yasal sakinleri olan ve en az on üç (13) yaşında olan kayıtlı Fastweb üyelerine açıktır. Kişisel yönlendirme bağlantınızı almak için Fastweb hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Promosyon Dönemi boyunca Fastweb’e kişisel tavsiye bağlantınız üzerinden kaydolan her bir kişi için, siz ve tavsiyeniz aylık çizime bir çift olarak girilir.

Mayıs 2020 Fastweb Arkadaşınızı Davet Etme Çekilişleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Çünkü Üniversite Pahalı Burslu Burs Nedir

Son tarih: 30/6/20
Mevcut: Üniversite Mezunu Öğrencileri ile Lise Juniorları, Yıl 5
Ödül Tutarı: 500 $

500 $ ‘lık Kolej Pahalı Olduğu’ Bursu, lise, mevcut lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra 12 ay içinde kayıt yapmayı planlayan öğrencilere de açıktır. Kazanan rastgele çizim ile belirlenecek ve daha sonra doğrudan iletişime geçilecek ve Burs Kazananlar sayfasında ilan edilecektir. Kişi başına bir giriş yeterlidir.

Çünkü Üniversite Pahalı Bursu hakkında daha fazla bilgi edinin.

2.000 $ Minecraft Bursu Burs Nedir

Son başvuru tarihi: 7/31/20
Uygun olanlar: Üniversite Yaşlıları aracılığıyla Lise birinci sınıf öğrencileri
Ödül Tutarı: 2.000 $

burs basvuruları

burs basvuruları

Burs Nedir Nasıl Başvurulur?

Burs veren kurumların bilgileriniz sitemizden ulaşabilirsiniz. Her kurum ve kuruluş farklı bir başvuru ve farklı bir tarihte alımları yapıyor dikkatli bir şekilde inceleyip takip ediniz. Tüm sorumluluk size aittir.

Talip TUNCER