sağlık ve eğitim vakfı bursu
25 Mayıs 2020 Yazarı bursbasvurusu 0

sağlık ve eğitim vakfı bursu

sağlık ve eğitim vakfı bursu ,

Akademik Başarı Bursu, liseye giriş sınavında en yüksek puan almış öğrenciler ile ara sınıflarımızda en yüksek yılsonu not ortalamasını sağlamış öğrencilerimize verilen başarı bursudur.

Burs başvuruları her eğitim öğretim yılının kayıt dönemlerinde Burs Yönetmelikleri çerçevesinde değerlendirilir ve velilere kayıt öncesinde bilgi verilir:

 • Giriş Başarı Bursu’na hazırlık öğrencileri ön kayıtlarını yaptırdıktan sonra bursa başvurabilirler. Bursun sonraki yıllarda devam etmesi için gerekli koşulları sağlaması gerekir.
 • Ara sınıftaki öğrenciler için Ara Sınıf Başarı Bursu başvuruları ise kendi sınıf seviyesinde bir önceki ders yılının en yüksek yılsonu ortalamasını sağlamış öğrenciler tarafından her kayıt döneminde alınır.

BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRMEK BİR SEV GELENEĞİDİR – sağlık ve eğitim vakfı bursu

Sağlık ve Eğitim Vakfı ve liselerimizde 150 yıldır başarılı gençler yetiştirmek için çalışıyoruz. Bizler, eğitimde fırsat eşitliğine inanıyor ve maddi kaygılar taşımadan en iyi eğitimi sağlamayı toplumsal bir hizmet olarak görüyoruz. Bu nedenle başarılı çocuklarımızı burslarla destekliyoruz. Okullarımızda okuyan her 5 çocuktan 1’i bursludur. Bu sene öğrencilerimize toplam 47,4 milyon TL burs verdik. Böylece başarılı çocuklarımızın hak ettiği şekilde, topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerini sağlıyoruz.

SEV olarak Türkiye’de eğitime en büyük yatırımı yapan kurumlardan biriyiz.

SEV çatısı altındaki Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Koleji, Tarsus Amerikan Koleji ve SEV Amerikan Koleji akademik, spor, sanat, bilim alanlarında başarılı öğrencilere burs olanakları sağlıyor. Bu bursları kendi kurumlarımızın faaliyetlerinden ve bağışçılarından sağladığımız kaynakla yaratıyoruz.

Burslarımız okula ve öğrencilerin ihtiyacına göre Akademik Başarı Bursu, Mali Destek Bursu ve Spor, Sanat ve Bilim Bursu olarak değişiklik gösteriyor ve her bir bursun kendine has özel koşulları var. Bu koşullara göre burs oranları değişiklik gösteriyor ve okul ücretinin %100’ünü aşan oranlara varabiliyor.

sağlık ve eğitim vakfı bursu

sağlık ve eğitim vakfı bursu

BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKENLER NELERDİR?

Birden fazla eğitim için destek veren sistem vardır. Bunlardan en popüler olanı KYK yani Kredi Yurtlar Kurumudur bu “Kyk bursu” yani devletin verdiği burs için aşağıdaki evraklar gerekli değildir başvuru aşaması daha basittir. Önemli nokta tarihine dikkat edip üniversitenin duyurularını sürekli takip etmeniz gereklidir. Aşağıdaki evrak listesi özel kurumlar için geçerlidir aşağıdaki liste. Burs Başvuru evrakları;

 • YKS Sonuç Belgesi
 • Öğrenci Belgesi
 • Yerleşim Yeri Belgesi
 • Nüfus Kayıt Örneği Belgesi
 • SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Belgesi
 • Askerlik Durum Belgesi
 • Onaylı Maaş Bordrosu
 • Araç Tescil Belgesi
 • Başvuru Formu
 • Babaya ait nufus kaydı
 • Baba ve anneye ait mülk belgesi
 • ENGELLİ İSE ENGELLİLİK RAPOR FOTOKOPİSİ
 • ŞEHİT VE GAZİ ÇOCUĞU İSE BELGE
 • 4A Hizmet Döküm Belgesi
 • 4B Hizmet Döküm Belgesi
 • 4C Hizmet Döküm Belgesi
 • Adli Sicil Kaydı
 • Tapu Tescil Belgesi
 • ÖSYS Sonuç Belgesi
 • Niyet Mektubu

Bu evraklar kuruma göre değişmektedir KYK bursu e-devlet ile yapılmakta ve hepsi otomatik alınmaktadır. Üniversitenizin sitesini talip edin oradaki duyuruları okumakla sorumlusunuzdur. Okulunuzda ayrıca yemek, taşıma ve part time burslar da mevcuttur. sağlık ve eğitim vakfı bursu

burs basvuruları

burs basvuruları

KYK BURS PARALARI NE ZAMAN YATAR?

Kişinin TC kimlik numarasına göre yatmaktadır, yani 0 ile 9 toplam 10 sayı var 10 gün içerisinde yatmış oluyor. Daha detaylı anlatmam gerekirse TC Kimlik numarasının sonu “0” olanlar her ayın 19’unda, “2” olanlar 20’sinde, “4” olanlar 21’inde, “6” olanlar 22’sinde, “8” olanlar 23’ünde ödemelerini alabiliyor.

Kyk’den aynı zamanda burs ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz fakat aynı anda ikisini alamazsınız. Kredi sistemi ise mezun olduktan sonra 1 yıl sonra her ay taksitle geri ödeme sistemidir. Çok düşük faizle gerçekleşmektedir.

Sonuç olarak bursu kazandıysanız merak etmeyin paranız yatacaktır. Kredi aldıysanız da aynı şekilde o da yatacaktır. Kredinin geri ödemesini unutmayın mezun olduktan sonra bir kaç sonra başlamaktadır. E-devletten kyk borç öde diyerek de takip edebilir taksitlerinizi görebilirsiniz.

Burs Almanın Yolları – sağlık ve eğitim vakfı bursu

 1. Kyk burs başvurusunda bulunun,
 2. Kyk kredi başvurusunda bulabilirsiniz,
 3. Kendi bölümünüze burs veren kurumları bulun ve başvurularını takip edin,
 4. Memleketine özel dernek veya kuruluşlar ile irtibata geçin,
 5. Belediyelerle irtibata geçiniz,
 6. Üniversite panolarını ve web site duyuru bölümlerini sürekli takip edin,
 7. hiç burs alamadınız ve çok ihtiyacınız var ileride çalışmayı planladığınız bölümünüz ile alakalı vakfı olmayan bir şirkete e-posta ve telefon ile irtibata geçin ve durumunuzu anlatın,

Üniversite Eğitimine Maddi Desteğin Önemi – sağlık ve eğitim vakfı bursu

Maddi ve manevi olarak aileniz, kendiniz ve çevreniz destek verecektir fakat bazı durumlarda eğitim öğretim hayatınızda part time yarı zamanlı çalışma, freelance uzaktan çalışma ve benzeri iş çalışmalarınız olabilir ve aslında çok da faydası vardır sakın kesinlikle maddi zorluk çekiyorsunuz diye üzülmeyin inanınki milyonlarınız olsa daha büyük dertleriniz olacaktır.

sağlık ve eğitim vakfı bursu

İnsanoğlu hiçbir zaman elindekiyle yetinmemektedir hep daha fazlasını istemiştir bu sebeple en mantıklı hareket derslerinize odaklanın başarılı olun sevdiğiniz işi yapın para kendiliğinden gelecektir. Fakat sürekli oyun oynayıp hiçbir seminere kursa katılmaz dersleri dinlemezseniz kusura bakmayın belki bir modacı olur çok kazanırsınız belki bir sosyal medya fenomeni olursunuz fakat kendi bölümünüz ile ilgili başarılı olmanız çok zordur. Para önemlidir fakat her şey demek değildir.

En temel kural şudur: bulunduğunuz koşulda yaptığınız işin en iyisini yapın ve böylece aranan kişi olun.

Eğitim hayatınız için başarı bursu veya maddi destek bursu alabilirsiniz bunun için takip etmeniz gerekmektedir, sorularınız varsa bu sayfanın altına yazabilirsiniz.

burs başvurusu

burs başvurusu

Sağlık ve Eğitim Vakfı Bursu

Burs Başvurusu